 Screw Fastening Robot.jpg)
| Model | WT-7024-2Z |
|---|---|
| Operating Range (X * Y * Y * Z) | X240 * Y1/700 * Z135mm / X240 * Y2/700 * Z135mm(Double Z Axis) |
| Movement Speed | X/Y Axis: ≤500mm/s, Z Axis: ≤300mm/s |
| Repeatability Accuracy | ±0.03mm |
| Screwing time for each screw | 1.0~1.5s /piece |
| Suitable screw size | M1.5 – M4 (total screw length ≤ 20mm) |
| Control system | SCM + Touch Screen |
| Program capacity | 15 files, each file can save up to 99 points |
| Air source | 0.4 -0.6 Mpa |
| Dimensions (WxDxH) | 1090 x 810 x 1750mm |
| Weight | 120 kgs |