
| Model | WT-4223-2Y |
|---|---|
| Operating Range (X * Y * Y * Z) | X230 * Y1/420 * Y2/420 * Z135mm |
| Movement Speed | X/Y Axis: ≤500mm/s, Z Axis: ≤300mm/s |
| Repeatability Accuracy | ±0.03mm |
| Screwing time for each screw | 0.8~1.2s/piece |
| Suitable screw size | M1.5 – M4 (total screw length ≤ 16mm) |
| Control system | SCM + Touch Screen |
| Program capacity | 15 files, each file can save up to 99 points |
| Air source | 0.4 -0.6 Mpa |
| Dimensions (WxDxH) | 810 X 720 X 900mm |
| Weight | about 80 kgs |